0JLS015.T
DigiKey Part Number
5666-0JLS015.T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0JLS015.T
Description
FUSE CARTRIDGE 15A 600VAC
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15A 600 VAC Fuse Cartridge Requires Holder
Category
Voltage Rating - AC
600 VAC
Current Rating (Amps)
15A
Size / Dimension
0.811" Dia x 2.252" L (20.60mm x 57.20mm)