0498150.TXN
DigiKey Part Number
0498150.TXN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0498150.TXN
Description
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 A 32 V Fuse Automotive Bolt Mount Auto Link
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0498150.TXN Models
Category
Response Time
Slow Blow
Mfr
Package / Case
Series
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1kA
Packaging
Bulk
Melting I²t
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Bolt Mount
Color
Black, Gray
Fuse Type
Size / Dimension
1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm)