JLLS045.T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-JLLS045.T-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | JLLS045.T |
Description | FUSE CARTRIDGE 45A 600VAC/300VDC |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 45A 600 VAC 300 VDC Fuse Cartridge Requires Holder |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage Rating - DC 300 VDC |
Packaging Box | Class T |
Part Status Active | Approval Agency CE, CSA, UL |
Mounting Type Requires Holder | Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA |
Fuse Type Cartridge | Package / Case Cartridge, Non-Standard |
Current Rating (Amps) 45A | Size / Dimension 1.000" Dia x 1.563" L (25.40mm x 39.70mm) |
Voltage Rating - AC 600 VAC |