FGG.2B.310.CLAD92Z
DigiKey Part Number
FGG.2B.310.CLAD92Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.2B.310.CLAD92Z
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FGG.2B.310.CLAD92Z Models
Current Rating (Amps)
8A
Cable Opening
0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C