Image for FGG.2B.304.CYCD92 is not available
FGG.2B.304.CYCD92
DigiKey Part Number
FGG.2B.304.CYCD92-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.2B.304.CYCD92
Description
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
15A
Shell Size - Insert
304
Cable Opening
0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C