Image for FGG.2B.303.CYCD92Z is not available
FGG.2B.303.CYCD92Z
DigiKey Part Number
FGG.2B.303.CYCD92Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.2B.303.CYCD92Z
Description
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
EDA/CAD Models
FGG.2B.303.CYCD92Z Models
Number of Positions
3
Current Rating (Amps)
17A
Shell Size - Insert
303
Cable Opening
0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C