FGG.00.304.CLAD35Z
DigiKey Part Number
1124-1016-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.00.304.CLAD35Z
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FGG.00.304.CLAD35Z Models
Current Rating (Amps)
2A
Cable Opening
0.106" ~ 0.138" (2.70mm ~ 3.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C