Image for FGG.00.304.CLAD17Z is not available
FGG.00.304.CLAD17Z
DigiKey Part Number
FGG.00.304.CLAD17Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.00.304.CLAD17Z
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Current Rating (Amps)
2A
Cable Opening
0.067" (1.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C