Image for FFG.0B.307.CLAD52 is not available
FFG.0B.307.CLAD52
DigiKey Part Number
FFG.0B.307.CLAD52-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFG.0B.307.CLAD52
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FFG.0B.307.CLAD52 Models
Number of Positions
7
Current Rating (Amps)
2.5A
Shell Size - Insert
307
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C