TGF30-07870787-079
DigiKey Part Number
1798-1257-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGF30-07870787-079
Description
THERM PAD 199.9MMX199.9MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 199.90mm x 199.90mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Color
Blue
Thermal Resistivity
0.90°C/W
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Outline
199.90mm x 199.90mm