TGF20-07870787-020
DigiKey Part Number
1798-1249-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGF20-07870787-020
Description
THERM PAD 199.9X199.9MM LGT BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Light Blue 199.90mm x 199.90mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0200" (0.508mm)
Color
Light Blue
Thermal Resistivity
1.20°C/W
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Outline
199.90mm x 199.90mm