TGF15-07870787-079
DigiKey Part Number
1798-1248-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGF15-07870787-079
Description
THERM PAD 199.9MMX199.9MM PINK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 199.90mm x 199.90mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0790" (2.000mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Material
Aluminum Oxide filled Silicone
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Bulk
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Resistivity
1.50°C/W
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Thermal Conductivity
1.5W/m-K
Shape
Square
Shelf Life
24 Months
Outline
199.90mm x 199.90mm