29-CBSA-1.25X2.75X0.2
DigiKey Part Number
29-CBSA-1.25X2.75X0.2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
29-CBSA-1.25X2.75X0.2
Description
RF SHIELD 1.25" X 2.75" SMD T/H
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 1.250" (31.75mm) X 2.750" (69.85mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole
Category
Height - Overall
0.200" (5.08mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
2.750" (69.85mm)
Series
Width - Overall
1.250" (31.75mm)