24S-CBSA-1.0X2.5X0.2
DigiKey Part Number
24S-CBSA-1.0X2.5X0.2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
24S-CBSA-1.0X2.5X0.2
Description
RF SHIELD 1" X 2.5" SMD T/H
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 1.000" (25.40mm) X 2.500" (63.50mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole
Category
Height - Overall
0.200" (5.08mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
2.500" (63.50mm)
Series
Width - Overall
1.000" (25.40mm)