23-CBSA-0.75X2.5X0.25
DigiKey Part Number
23-CBSA-0.75X2.5X0.25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23-CBSA-0.75X2.5X0.25
Description
RF SHIELD 0.75" X 2.5" SMD T/H
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 0.750" (19.05mm) X 2.500" (63.50mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole
Category
Height - Overall
0.250" (6.35mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
2.500" (63.50mm)
Series
Width - Overall
0.750" (19.05mm)