21-CBSA-1.0X4.25X0.225
DigiKey Part Number
21-CBSA-1.0X4.25X0.225-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21-CBSA-1.0X4.25X0.225
Description
RF SHIELD 1" X 4.25" SMD T/H
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 1.000" (25.40mm) X 4.250" (107.95mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole
Category
Height - Overall
0.225" (5.72mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
4.250" (107.95mm)
Series
Width - Overall
1.000" (25.40mm)