10-CBSA-0.5X4.25X0.13
DigiKey Part Number
10-CBSA-0.5X4.25X0.13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-CBSA-0.5X4.25X0.13
Description
RF SHIELD 0.5" X 4.25" SMD
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 0.500" (12.70mm) X 4.250" (107.95mm) Non-Vented Surface Mount
Category
Height - Overall
0.130" (3.30mm)
Length - Overall
4.250" (107.95mm)
Series
Width - Overall
0.500" (12.70mm)