10-CBSA-0.5X2.0X0.13
DigiKey Part Number
10-CBSA-0.5X2.0X0.13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-CBSA-0.5X2.0X0.13
Description
RF SHIELD 0.5" X 2" SMD
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 0.500" (12.70mm) X 2.000" (50.80mm) Non-Vented Surface Mount
Category
Height - Overall
0.130" (3.30mm)
Length - Overall
2.000" (50.80mm)
Series
Width - Overall
0.500" (12.70mm)