10-CBSA-0.5X1.25X0.13
DigiKey Part Number
10-CBSA-0.5X1.25X0.13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-CBSA-0.5X1.25X0.13
Description
RF SHIELD 0.5" X 1.25" SMD
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 0.500" (12.70mm) X 1.250" (31.75mm) Non-Vented Surface Mount
Category
Height - Overall
0.130" (3.30mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
1.250" (31.75mm)
Series
Width - Overall
0.500" (12.70mm)