67SLH060080070PI00
DigiKey Part Number
903-67SLH060080070PI00TR-ND - Tape & Reel (TR)
903-67SLH060080070PI00CT-ND - Cut Tape (CT)
903-67SLH060080070PI00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
67SLH060080070PI00
Description
RFI FILM OVER FOAM PU SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Film Over Foam Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU) Solder
Category
Width
0.236" (6.00mm)
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Length
0.276" (7.00mm)
Series
Height
0.315" (8.00mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Material
Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU)
Part Status
Active
Attachment Method
Solder
Type
Film Over Foam
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C