HI1812V101R-10
DigiKey Part Number
240-2543-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2543-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2543-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HI1812V101R-10
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 8A 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HI1812V101R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
8A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz