CC1812C513R-10
DigiKey Part Number
240-2453-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2453-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2453-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1812C513R-10
Description
CMC 51UH 200MA 2LN 3.5 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 3.5 kOhms @ 40 MHz 200mA DCR 500mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC1812C513R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage Rating - AC
42V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.205" L x 0.138" W (5.20mm x 3.50mm)
Impedance @ Frequency
3.5 kOhms @ 40 MHz
Height (Max)
0.140" (3.55mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz