W3F35X8W01-U250D3B0C
DigiKey Part Number
478-W3F35X8W01-U250D3B0C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3F35X8W01-U250D3B0C
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, M2M, Wi-Fi, WLAN, ZigBee™ Flat Patch U.FL Adhesive
Features
Cable - 250mm
Termination
U.FL
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band)
2.44GHz, 5.5GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz