W2H13C1048AT1F
DigiKey Part Number
478-5470-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5470-1-ND - Cut Tape (CT)
478-5470-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2H13C1048AT1F
Description
CAP FEEDTHRU 0.1UF 25V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Feed Through Capacitor 25V 2 A 150mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
W2H13C1048AT1F Models
Category
Current
2 A
Manufacturer
KYOCERA AVX
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
-20%, +50%
Height (Max)
0.045" (1.14mm)
Voltage - Rated
25V