W2F15C2238AT1F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | W2F15C2238AT1F |
Description | CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.022 µF Feed Through Capacitor 50V 300 mA 600mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current 300 mA |
Manufacturer KYOCERA AVX | DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance 0.022 µF | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
Tolerance -20%, +50% | Height (Max) 0.045" (1.14mm) |
Voltage - Rated 50V |