VA100005A150DL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VA100005A150DL |
Description | VARISTOR 8.5V 40A AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.5 V 40 A Varistor 1 Circuit Through Hole Axial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 10.2 V |
Manufacturer KYOCERA AVX | Current - Surge 40 A |
Series | Energy 0.1J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 1000 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 4 V | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA) |
Maximum DC Volts 5.6 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 6.8 V | Package / Case Axial |
Varistor Voltage (Typ) 8.5 V |