TCJC106M035R0200
DigiKey Part Number
478-5983-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5983-1-ND - Cut Tape (CT)
478-5983-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJC106M035R0200
Description
CAP TANT POLY 10UF 35V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2312 (6032 Metric) 200mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TCJC106M035R0200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
10 µF
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz