ST205C276MAL03
DigiKey Part Number
478-5073-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST205C276MAL03
Description
CAP CER 27UF 50V X7R SMD
Detailed Description
27 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 6 L-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ST205C276MAL03 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Stacked SMD, 6 L-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.325" L x 0.300" W (8.26mm x 7.62mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.220" (5.59mm)