ST205C107MAN10
DigiKey Part Number
478-5068-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST205C107MAN10
Description
CAP CER 100UF 50V X7R DIP
Detailed Description
100 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked DIP, 20 Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ST205C107MAN10 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Stacked DIP, 20 Lead
Capacitance
Size / Dimension
1.025" L x 0.300" W (26.04mm x 7.62mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.220" (5.59mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.220" (5.59mm)