ST121C126MAJ05
DigiKey Part Number
478-6109-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST121C126MAJ05
Description
CAP CER 12UF 100V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
44 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 10 J-Lead
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 10 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.575" L x 0.250" W (14.61mm x 6.35mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.140" (3.56mm)