MC3225Z50.0000C19XSH
DigiKey Part Number
478-MC3225Z50.0000C19XSHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-MC3225Z50.0000C19XSHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-MC3225Z50.0000C19XSHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC3225Z50.0000C19XSH
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
8.5mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)