08051C223K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM21BR72A223KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM21BR72A223KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM21BR72A223KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051C223K4T2A
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Detailed Description
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
08051C223K4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.050" (1.27mm)