02013J3R3ABSTR
DigiKey Part Number
478-13002-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13002-1-ND - Cut Tape (CT)
478-13002-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02013J3R3ABSTR
Description
CAP THIN FILM 3.3PF 25V 0201
Detailed Description
3.3 pF Thin Film Capacitor 25 V 0201 (0603 Metric)
Category
Voltage - Rated
25 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
3.3 pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Tolerance
±0.05pF
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)