CZB2AGTTD102P | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CZB2AGTTD102P |
Description | FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 38 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 300mA 400mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 400mOhm |
Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc. | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.043" (1.10mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Current Rating (Max) 300mA |