CZB1JGTTD102P
DigiKey Part Number
2019-CZB1JGTTD102PTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-CZB1JGTTD102PCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-CZB1JGTTD102PDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZB1JGTTD102P
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 250mA 600mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Max)
250mA