CL1008-J474JQL1T-1
DigiKey Part Number
1674-CL1008-J474JQL1T-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
1674-CL1008-J474JQL1T-1CT-ND - Cut Tape (CT)
1674-CL1008-J474JQL1T-1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL1008-J474JQL1T-1
Description
FIXED IND 470NH 2.4MA SMD
Customer Reference
Detailed Description
470 nH Ceramic Inductor 240 mA 1008 (2520 Metric)
Q @ Freq
45 @ 100MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)