SBSMP0500474MXB
DigiKey Part Number
1608-1465-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBSMP0500474MXB
Description
CAP FEEDTHRU 0.47UF 20% 50V 2220
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF Feed Through Capacitor 50V 20 A 2220 (5750 Metric)
Category
Current
20 A
Manufacturer
Knowles Syfer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
44dB @ 100MHz
Packaging
Bulk
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
0.47 µF
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W x 0.133" H (5.70mm x 5.00mm x 3.38mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.133" (3.38mm)
Voltage - Rated
50V