TPI078060L047N
DigiKey Part Number
399-TPI078060L047NTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-TPI078060L047NCT-ND - Cut Tape (CT)
399-TPI078060L047NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPI078060L047N
Description
FIXED IND 47NH 53A 0.31 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 nH Shielded Inductor 53 A 0.31mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPI078060L047N Models
Category
Current - Saturation (Isat)
90A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.31mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.315" L x 0.276" W (8.00mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)