T521T106M035APE100
DigiKey Part Number
399-T521T106M035APE100TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T521T106M035APE100CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T521T106M035APE100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521T106M035APE100
Description
CAP TANT POLY 10UF 35V 3528
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 1411 (3528 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
10 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
35 V