T520W337M2R5ATE025
DigiKey Part Number
399-12341-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-12341-1-ND - Cut Tape (CT)
399-12341-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520W337M2R5ATE025
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T520W337M2R5ATE025 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
W
Voltage - Rated
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz