T520V337M003AHE009 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 3 V 2917 (7343 Metric) 9mOhm @ 100kHz
T520V337M003AHE009
DigiKey Part Number
399-T520V337M003AHE009TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V337M003AHE009
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520V337M003AHE009 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
330 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated
3 V