T520C476M010ATE100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T520C476M010ATE100 |
Description | CAP TANT POLY 47UF 10V 2312 |
Manufacturer Standard Lead Time | 34 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2312 (6032 Metric) 100mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T520C476M010ATE100 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Manufacturer KEMET | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2312 (6032 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
Capacitance 47 µF | Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code C |
Voltage - Rated 10 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz |