T520B157M004ATE030
DigiKey Part Number
399-4728-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4728-1-ND - Cut Tape (CT)
399-4728-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520B157M004ATE030
Description
CAP TANT POLY 150UF 4V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 1411 (3528 Metric) 30mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T520B157M004ATE030 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm @ 100kHz