SU10VFC-R04250
DigiKey Part Number
399-10621-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SU10VFC-R04250
Description
CMC 25MH 400MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 mH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 400mA DCR 2.8Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SU10VFC-R04250 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.8Ohm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.709" L x 0.610" W (18.00mm x 15.50mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.591" (15.00mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency
25 mH @ 1 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
400mA