CK05BX182K
DigiKey Part Number
1001-2009-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK05BX182K
Description
CAP CER 1800PF 100V 10% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX Radial
EDA/CAD Models
CK05BX182K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bag
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)