C2220C476M3R2CAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C2220C476M3R2CAUTO |
Description | CAP CER 47UF 25V X7R SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C2220C476M3R2CAUTO Models |
Category | Features Low ESL (Stacked) |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead |
Capacitance | Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.217" (5.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Style J-Lead |
Temperature Coefficient | Base Product Number |
Operating Temperature -55°C ~ 125°C |