C1812C303KDGLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C303KDGLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C303KDGLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C303KDGLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C303KDGLCAUTO
Description
CAP CER 0.03UF 1KV C0G/NP0 1812
Detailed Description
0.03 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C303KDGLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked), High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)