PADP-16V-1-S
DigiKey Part Number
455-2143-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PADP-16V-1-S
Description
CONN RCPT HSG 16POS 2.00MM
Detailed Description
16 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.079" (2.00mm)
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.079" (2.00mm)