ASACHSACH28W152
DigiKey Part Number
455-3070-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASACHSACH28W152
Description
JUMPER SACH-003G-P0.2 X2 6"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 6.00" (152.40mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
6.00" (152.40mm)