Image for A16XSR16XSR36R295A is not available
A16XSR16XSR36R295A
DigiKey Part Number
A16XSR16XSR36R295A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A16XSR16XSR36R295A
Description
JUMPER 16XSR-36S - 16XSR-36S 12"
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.968' (295.00mm, 11.61")
Pitch - Connector
0.024" (0.60mm)
Series
Length
0.968' (295.00mm, 11.61")